FAQ

Najczęściej zadawane pytania

To miejsce, gdzie znajdziesz odpowiedzi na często pojawiające się pytania dotyczące naszych usług. Dowiedz się więcej, zanim zadasz swoje pytanie.

Czy możliwe jest otrzymanie strony internetowej za darmo?

Tak, to możliwe, ale to tak naprawdę nic nadzwyczajnego. Rozumiemy, jak działa rynek, i chcemy pomóc studentom branży IT w zdobyciu doświadczenia zawodowego po ukończeniu studiów. Nasza inicjatywa pozwala studentom pracować nad rzeczywistymi projektami stron internetowych, co jest cenne dla ich rozwoju zawodowego. Dla klienta oznacza to darmową stronę internetową, a dla studenta możliwość wzbogacenia swojego portfolio o kolejny udany projekt. Cały proces projektowania jest nadzorowany przez doświadczonych wykładowców i kierowników projektów.

Warto także wspomnieć, że nasza firma pozyskuje fundusze na swoje funkcjonowanie z dotacji unijnych w ramach programów praktyk dla uczniów szkół wyższych. Dzięki temu możemy oferować darmowe usługi projektowania stron internetowych oraz zapewnić studentom możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego. Nasz model działania opiera się na współpracy i wsparciu dla młodych talentów w branży IT.

Co to jest serwer i jaka jest jego rola w kontekście strony internetowej?

Serwer to specjalny komputer lub urządzenie, które przechowuje i udostępnia treści strony internetowej w Internecie. Jego głównym zadaniem jest dostarczanie zawartości strony użytkownikom, gdy wpisują jej adres w przeglądarkę internetową. Dla działania strony potrzebujemy nie tylko samej witryny, ale także serwera, który ją hostuje.

Czy mogę użyć własnej domeny, którą już posiadam?

Tak, możesz użyć własnej domeny, którą już posiadasz, lub wykupić nową. Ważne jest, abyś miał pełną kontrolę nad domeną. Jeżeli nie znasz się nad domenami i innymi sprawami technicznymi, chętnie pomożemy Ci.

Co powinienem przygotować przed rozpoczęciem współpracy nad projektem?

Przed rozpoczęciem współpracy musisz dostarczyć nam kilka kluczowych rzeczy, abyśmy mogli efektywnie pracować nad Twoją stroną. Musisz przygotować strukturę witryny (zarys stron, które chcesz mieć, menu, kolorystykę itp.), treść strony, wszelkie pliki multimedialne, które chcesz, abyśmy wykorzystali (loga, zdjęcia, filmy) oraz określić, jakie funkcje chciałbyś, abyśmy dodali do strony. Im dokładniejsze informacje dostarczysz na początku projektu, tym łatwiej będzie nam spełnić Twoje oczekiwania.

Co zrobić, jeśli nie mam dostępu do własnych zdjęć do umieszczenia na stronie?

Jeśli nie masz dostępu do własnych zdjęć, możemy pomóc Ci znaleźć odpowiednie grafiki z darmowych źródeł, takich jak unsplash.com lub istockphoto.com, gdzie znajdziesz darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego.

Jakie są podstawowe wymagania i potrzeby do realizacji projektu strony internetowej?

Podstawowe wymagania do realizacji projektu strony internetowej obejmują nazwę domeny, usługę hostingową i zabezpieczenia (zazwyczaj dostarczane razem z hostingiem). Zalecamy korzystanie z usług dostawcy usług hostingowych klasy premium. Posiadają oni najwyższej jakości serwery, które gwarantują szybki czas ładowania strony i wysokie standardy bezpieczeństwa. Dzięki temu Twoja strona będzie działać sprawnie i bezpiecznie.

Czy darmową stronę od praktykanta może otrzymać tylko przedsiębiorca?

Nie ma żadnych ograniczeń co do posiadania firmy. Nasza oferta jest dostępna dla wszystkich, niezależnie od statusu zawodowego. Wspieramy zarówno przedsiębiorców, jak i osoby prywatne. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej strony internetowej, możemy Ci pomóc.

Jak długo trwa proces tworzenia strony internetowej?

Czas tworzenia strony internetowej zależy od skomplikowania projektu, dostępności zasobów oraz ilości zleceń w kolejce. Gwarantujemy dostarczenie strony w ciągu maksymalnie 14 dni roboczych. Natomiast w praktyce strona powstaje w tydzień.

Czy istnieje możliwość dodania dodatkowych funkcji poza podstawowym zakresem projektu?

Tak, istnieje możliwość dodania dodatkowych funkcji poza podstawowym zakresem projektu, jednak za dodatkową opłatą. Jeśli masz specjalne potrzeby lub pomysły na rozbudowę swojej strony, chętnie omówimy je z Tobą i dostosujemy projekt do Twoich oczekiwań.

Co w przypadku, gdy efekt końcowy strony nie spełnia moich oczekiwań?

Jeśli efekt końcowy strony nie spełnia Twoich oczekiwań, nie martw się. Prace nad stroną rozpoczynamy od briefu, na którym nakreślasz nam swoją wizję strony. Następnie, gdy przygotujemy wstępną wersję strony, otrzymasz od nas dwa razy informację z prośbą o komentarze w sprawie ewentualnych poprawek i ulepszeń. Proces jest również nadzorowany przez specjalnie wybranego dla Ciebie kierownika projektu, co gwarantuje kontrolę jakości. Pierwsze poprawki są darmowe, dlatego trzeba dobrze przemyśleć co chciałoby się zmienić.

Czy Wasze sklepy internetowe pobierają prowizję od sprzedaży?

Nie, hostujemy Twój sklep internetowy na WooCommerce – nie ma prowizji od sprzedaży, więc 100% Twoich wpływów trafia do Ciebie. Dzięki temu masz pełną kontrolę nad swoimi finansami i zyskami ze sprzedaży.

Czy są jeszcze jakieś warunki skorzystania z usług studenta?

Tak, istnieje jeden warunek - musisz opłacić hosting u naszego partnera. To niewielki koszt w granicach 30-35 zł netto miesięcznie bądź 410 zł netto rocznie.
Hosting jest niezbędny do działania strony internetowej, dlatego jest to standardowy wymóg, który zapewni szybkie ładowanie strony i wysoki poziom bezpieczeństwa,